Maite Perroni prezentuje swoją ‚Eclipse de Luna’

Piosenkarka opowiada, że zrobi duet z Brazylijczykiem Thiaguinho do swojej piosenki, „Inexplicable”.

São Paulo

“Y soy rebelde, cuando no sigo a los demás, y soy rebelde…”. Niezależnie od wieku, większość osób którejś generacji już słyszało te wersy przynajmniej raz w swoim życiu, w końcu, były one odpowiedzialne za oczarowanie milionów młodych ludzi na całym świecie.

Kilka lat wcześniej, w 2004r., grupa utworzona fikcyjnie na potrzeby telenoweli “Rebelde” zyskała na sile i przekroczyła granicę małych ekranów i Meksyku. Anahí, Maite, Dulce Maria, Alfonso Herrera, Chrístian Chávez i Christopher Uckermann przybyli do ponad 23 krajów, sprzedali ponad 66 milionów płyt, dzięki czemu zdobyli tytuł fenomenu meksykańskiej muzyki.

Minęły lata i z zakończeniem telenoweli, grupa się rozpadła. Po czterech latach, Maite Perroni, która w tamtym czasie poświeciła się wyłącznie telenowelom, powraca do branży muzycznej i wydaje swoją solową płytę “Eclipse de Luna”, która ma trafić do sklepów muzycznych w Brazylii, już w listopadzie.

W ekskluzywnym wywiadzie dla Shopping News, Maite opowiada o tym nowym etapie w jej karierze, zawartości płyty, i duetach, które nagra z Thiaguinho i Luanem Santana dla brazylijskiej edycji jej płyty.

Kiedy zdecydowałaś się powrócić do piosenkarskiej kariery?

Odkąd grupa RBD się zakończyła, zastanawiałam się, który moment byłby najlepszy abym ponownie poświęciła się muzyce. I zdecydowałam się poświęcić cztery lata wyłącznie telewizji. Lecz w międzyczasie planowałam powrót i pracowałam nad płytą. Tak naprawdę, zawsze o tym myślałam. Rozpoczęłam pracę nad nią 9 miesięcy temu, a teraz mam tę płytę i jestem gotowa podzielić się nią z moimi fanami.

Opowiedz trochę o piosenkach, które tworzą “Eclipse de Luna”.

“Eclipse de Luna” to zasadniczo płyta z muzyką latynoską, o wielu gatunkach. Jest ‘vallenato’ [gatunek muzyczny pochodzący z Kolumbii], balada, dance, pop, bachata [rytm, który narodził się w fawelach na Dominikanie, coś w rodzaju híbrido do bolero], w końcu jest to mieszanka wielu latynoskich gatunków.

A nad jaką piosenką będziesz pracowała tutaj, w Brazylii?

Tu, w Brazylii będę pracowała nad piosenką “Inexplicable”, którą będzie duet nagrany z Thiaguinho. Luan Santana również zaśpiewa ze mną jakąś piosenkę. I jest to dla mnie ogromna przyjemność, ponieważ są to dwaj bardzo ważni brazylijscy artyści. Dwaj młodzi ludzie, którzy interpretują i reprezentują bardzo to czym jest bycie Latynosem.

Te duety znajdą się wyłącznie w brazylijskiej wersji płyty?

Płyta zawiera te same piosenki co jej meksykańskie wydanie. Różnica jest taka, że w brazylijskim zostaną zawarte także duety z Luanem Santana i Thiaguinho. Lecz zaśpiewają oni moje piosenki, które już znajdują się na płycie.

Skąd wzięła się inspiracja do wybrania piosenek, które stworzą część repertuaru płyty?

Doświadczenia jakie przeżyłam, miłości, zawody miłosne, nadzieja. (Inspiracją są) te uczucia, które poruszają piosenki wybrane na tę płytę.

Płyta zawiera kompozycje twojego autorstwa?

Stworzyłam cztery piosenki we współpracy z Koko Stambukiem, którymi są: “Eclipse de Luna”, “Melancolia”,” Tu y Yo” i “Cangrejos”. Ideą płyty jest zawarcie w 100% piosenki niepublikowane. Mam zamiar wydać DVD z koncertu, ale to już w przyszłości.

A jak się ma harmonogram koncertów?

W tej chwili nie przygotowuję koncertów, tylko w etapie podróży w celu promowania mojej płyty. Teraz wracam do Meksyku, a następnie, 15 września, jadę do Chicago na święto niepodległości i aby świętować ze wszystkimi Latynosami i Meksykanami, którzy znajdują się w Stanach Zjednoczonych. Następnie wracam do Meksyku aby zaplanować trasę, która powinna przechodzić przez różne kraje Ameryki Łacińskiej, wliczając w to Brazylię.

W odniesieniu do muzyki, jaka jest różnica między Maite z epoki RBD, a dzisiejszą Maite?

Cóż, jest zdecydowanie inaczej. Jestem w kolejnym etapie i mam możliwość nagrać płytę, jaką chciałabym nagrać i podzielić się z publicznością muzyką, którą lubię. Moje inspiracje są po prostu czysto latynoskie.

Zrobisz sobie przerwę w telenowelach? Jak się ma twoja aktorska strona?

W tej chwili skupiam się na płycie, ale z pewnością w którymś momencie wrócę do telenowel, ponieważ pasjonuje mnie to. I ponownie zrobiłabym z łatwością połączenie telenoweli i muzyki. Bardzo lubię robić jedno i drugie.

Jakie są twoje relacje z naszym krajem?

Brazylijczycy są dla mnie bardzo ważni. Są fundamentalnym wsparciem i jest to kraj, który bardzo kocham, ponieważ zawsze dawał mi dużo miłości, w ciągu tych lat. Uwielbiam te uczucie jakim mnie darzy. Jest wyjątkowe.

Przy tak wielu osiągnięciach, jakie jest twoje następne marzenie?

Nie potrafię powiedzieć jakie jest moje marzenie, ale myślę, że po tak ciężkiej pracy and moją płytą, poświęcaniu jej tak wiele czasu, chciałabym bardzo żeby udało mi się wykonać koncerty we wszystkich krajach Ameryki Łacińskiej, np. w Meksyku, i chciałabym dzielić się swoją muzyką, dużo tańczyć i śpiewać, bo jest to coś co naprawdę chcę robić, być na scenie w towarzystwie wszystkich moich fanów.

Tłumaczenie: Elena (rbdnews)
Nie Kopiować!!!

Zobacz także...